| Manufacturer Part Number: | Y11727K00000T9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7K OHM 0.01% 1/10W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y11727K00000T9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y11727K00000T9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSM | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7k | |
| Tolerance | ±0.01% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y11727K00000T9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y11727K00000T9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y11727K00000T9W is new and unused, you can buy Y11727K00000T9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y11727K00000T9W.
| UES1V101MPM1TD | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1V101MPM1TD.pdf | |
| 860240675007 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860240675007.pdf | |
| UPW1C392MHD6TN | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1C392MHD6TN.pdf | |
| MALREKB05FG433D00K | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 100 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05FG433D00K.pdf | |
| UUN1C471MNQ1ZD | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUN1C471MNQ1ZD.pdf | |
| B43508A9127M62 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.02 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9127M62.pdf | |
| NLW10-25 | 10µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 26.5 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | NLW10-25.pdf | |
| TVA1706-E3 | 12µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1706-E3.pdf | |
| 381LQ271M450A022 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 675 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ271M450A022.pdf | |
| B43305C9477M | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 290 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C9477M.pdf | |
| B41580A8109M | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 27 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41580A8109M.pdf | |
| E37X351CPN183MFM9M | 18000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6 mOhm 1500 Hrs @ 85°C | E37X351CPN183MFM9M.pdf | |
| SMG25VB822M22CLL | 8200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 61 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMG25VB822M22CLL.pdf | |
| CC0805DRNPO9BN7R0 | 7pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805DRNPO9BN7R0.pdf | |
| C1608C0G1H101K080AA | 100pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608C0G1H101K080AA.pdf |