| Manufacturer Part Number: | Y11727K62617T0W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.62617K OHM 1/10W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y11727K62617T0W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y11727K62617T0W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSM | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.62617k | |
| Tolerance | ±0.01% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y11727K62617T0W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y11727K62617T0W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y11727K62617T0W is new and unused, you can buy Y11727K62617T0W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y11727K62617T0W.
| EEU-HD1H220 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1H220.pdf | |
| SK101M010ST | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.52 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SK101M010ST.pdf | |
| LLS2D471MELZ | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2D471MELZ.pdf | |
| 860131174003 | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 125°C | 860131174003.pdf | |
| 50NXA2.2MEFC5X11 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50NXA2.2MEFC5X11.pdf | |
| UVR0J220MDD6 | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR0J220MDD6.pdf | |
| 10YXG1500MEFCT810X23 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10YXG1500MEFCT810X23.pdf | |
| B41888C8187M | 180µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 199 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C8187M.pdf | |
| 16ZLG2200MEFC12.5X25 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16ZLG2200MEFC12.5X25.pdf | |
| ELXV6R3ELL472MK35S | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV6R3ELL472MK35S.pdf | |
| ESMH100VSN683MA40T | 68000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH100VSN683MA40T.pdf | |
| ESMH161VNN332MA50T | 3300µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH161VNN332MA50T.pdf | |
| B43305A2188M82 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 70 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A2188M82.pdf | |
| E36D300CPN523UED0M | 52000µF 30V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D300CPN523UED0M.pdf | |
| B43510A188M80 | 1800µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 65 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A188M80.pdf |