| Manufacturer Part Number: | Y145510K0000T0W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10K OHM 0.01% 1/5W 1506 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y145510K0000T0W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y145510K0000T0W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSM | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10k | |
| Tolerance | ±0.01% | |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 1506 | |
| Supplier Device Package | 1506 | |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y145510K0000T0W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y145510K0000T0W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y145510K0000T0W is new and unused, you can buy Y145510K0000T0W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y145510K0000T0W.
| ECA-0JM471B | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-0JM471B.pdf | |
| EKY-160ELL472MLN3S | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-160ELL472MLN3S.pdf | |
| 10YXG10000MEFC16X40 | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 10YXG10000MEFC16X40.pdf | |
| 860040680013 | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860040680013.pdf | |
| 100TXW100MEFC8X30 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100TXW100MEFC8X30.pdf | |
| 25PK33MEFCT15X11 | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25PK33MEFCT15X11.pdf | |
| UKL1E101MPDANATA | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1E101MPDANATA.pdf | |
| B43858F2226M | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858F2226M.pdf | |
| MAL215058222E3 | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL215058222E3.pdf | |
| B41605A258M8 | 2500µF 55V Aluminum Capacitors Radial, Can 31 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A258M8.pdf | |
| 381LX273M035A062 | 27000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX273M035A062.pdf | |
| EET-UQ2S561DA | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2S561DA.pdf | |
| B41043A5157M | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | B41043A5157M.pdf | |
| C0402X5R0J472K020BC | 4700pF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402X5R0J472K020BC.pdf | |
| CL05A105MP5NNNC | 1µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05A105MP5NNNC.pdf |