| Manufacturer Part Number: | Y145510K4498T9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10.4498K OHM 1/5W 1506 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y145510K4498T9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y145510K4498T9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSM | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10.4498k | |
| Tolerance | ±0.01% | |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 1506 | |
| Supplier Device Package | 1506 | |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y145510K4498T9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y145510K4498T9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y145510K4498T9W is new and unused, you can buy Y145510K4498T9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y145510K4498T9W.
| EEE-FK1H470XP | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1H470XP.pdf | |
| LAQ2D681MELC25 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2D681MELC25.pdf | |
| EKY-500ETC4R7ME11D | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKY-500ETC4R7ME11D.pdf | |
| ULD2E5R6MPD | 5.6µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 15000 Hrs @ 105°C | ULD2E5R6MPD.pdf | |
| MAL203137479E3 | 47µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.73 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203137479E3.pdf | |
| 381LQ122M080H022 | SNAPMOUNTS | 381LQ122M080H022.pdf | |
| 420MXG82MEFCSN22X25 | 82µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXG82MEFCSN22X25.pdf | |
| TVAN1206.1 | 50µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVAN1206.1.pdf | |
| 381LQ681M250J452 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 244 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ681M250J452.pdf | |
| ESMH160VSN333MA30T | 33000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 20 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH160VSN333MA30T.pdf | |
| EEV-FC1H4R7R | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEV-FC1H4R7R.pdf | |
| UPW0J331MEH | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW0J331MEH.pdf | |
| MVE63VE471ML22TR | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 494 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | MVE63VE471ML22TR.pdf | |
| LXY25VB221M8X15LL | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | LXY25VB221M8X15LL.pdf | |
| EET-UQ2D182LA | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2D182LA.pdf |