| Manufacturer Part Number: | Y145524K7000B0W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 24.7K OHM 0.1% 1/5W 1506 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y145524K7000B0W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y145524K7000B0W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSM | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 24.7k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 1506 | |
| Supplier Device Package | 1506 | |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y145524K7000B0W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y145524K7000B0W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y145524K7000B0W is new and unused, you can buy Y145524K7000B0W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y145524K7000B0W.
| UPW1C103MHD | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1C103MHD.pdf | |
| 400MXG270MEFCSN30X30 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXG270MEFCSN30X30.pdf | |
| MAL214279228E3 | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214279228E3.pdf | |
| 50ZL120MEFC8X16 | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 50ZL120MEFC8X16.pdf | |
| EKZE250EC3681MJ20S | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EKZE250EC3681MJ20S.pdf | |
| EKMQ451ELL100MJ20S | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ451ELL100MJ20S.pdf | |
| SXR101M100ST | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 930 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR101M100ST.pdf | |
| B43540F2477M7 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2477M7.pdf | |
| 380LQ183M035K022 | 18000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 32 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ183M035K022.pdf | |
| MAL205621682E3 | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 50 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205621682E3.pdf | |
| MAL205155153E3 | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 31 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205155153E3.pdf | |
| E36D101LPN862MAA5M | 8600µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D101LPN862MAA5M.pdf | |
| B43510A3827M80 | 820µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 85 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A3827M80.pdf | |
| EEE-TG1H102M | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 140 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1H102M.pdf | |
| SMG25VB103M22DLL | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 56 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMG25VB103M22DLL.pdf |