| Manufacturer Part Number: | Y1624110R100Q9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 110.1OHM 0.02% 1/5W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y1624110R100Q9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y1624110R100Q9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSMP | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 110.1 | |
| Tolerance | ±0.02% | |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y1624110R100Q9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y1624110R100Q9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y1624110R100Q9W is new and unused, you can buy Y1624110R100Q9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y1624110R100Q9W.
| 450MXG470MEFCSN30X50 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXG470MEFCSN30X50.pdf | |
| UKL2A1R5KDD | 1.5µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A1R5KDD.pdf | |
| USF1A330MDD1TE | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1A330MDD1TE.pdf | |
| UBT1H220MPD1TA | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT1H220MPD1TA.pdf | |
| SK331M063ST | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 360 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK331M063ST.pdf | |
| EKZN160ELL682MLN3S | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN160ELL682MLN3S.pdf | |
| 160PK220MEFC16X31.5 | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 160PK220MEFC16X31.5.pdf | |
| MAL211928101E3 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.3 Ohm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211928101E3.pdf | |
| 400USG220MEFCSN22X40 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 400USG220MEFCSN22X40.pdf | |
| 200VXG470MEFCSN22X35 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 200VXG470MEFCSN22X35.pdf | |
| B43305E2687M80 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2687M80.pdf | |
| E81D250VNN333MA50T | CAP ALUM 33000UF 25V RADIAL | E81D250VNN333MA50T.pdf | |
| E82D451VHN221MR35N | CAP ALUM 220UF 450V RADIAL | E82D451VHN221MR35N.pdf | |
| EKMH800VRT103MB50T | 10000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 25 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH800VRT103MB50T.pdf | |
| 2222 085 63229 | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Nonstandard SMD 22 Ohm 1500 Hrs @ 85°C | 2222 085 63229.pdf |