| Manufacturer Part Number: | Y1624220R000B9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 220 OHM 0.1% 1/5W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y1624220R000B9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y1624220R000B9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSMP | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 220 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y1624220R000B9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y1624220R000B9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y1624220R000B9W is new and unused, you can buy Y1624220R000B9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y1624220R000B9W.
| UCD1E331MNL1GS | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UCD1E331MNL1GS.pdf | |
| UKA1V332MHD | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1V332MHD.pdf | |
| UHV1C152MPD | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1C152MPD.pdf | |
| 50PK4700MEFC18X40 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 50PK4700MEFC18X40.pdf | |
| EKXJ201ELL471MM45S | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ201ELL471MM45S.pdf | |
| B43305A2397M82 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 320 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A2397M82.pdf | |
| EKMH401VSN271MR40S | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 921 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VSN271MR40S.pdf | |
| 337LMX400M2EF | ELECTROLYTIC | 337LMX400M2EF.pdf | |
| E32D630HPN473MCB7M | 47000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6.9 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D630HPN473MCB7M.pdf | |
| CBR02C308B3GAC | 0.30pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CBR02C308B3GAC.pdf | |
| CGA5L3X7R2E333K160AA | 0.033µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGA5L3X7R2E333K160AA.pdf | |
| FA28X7R1H472KNU06 | 4700pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FA28X7R1H472KNU06.pdf | |
| CC1206KRX7R0BB223 | 0.022µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CC1206KRX7R0BB223.pdf | |
| CGA8P1C0G3F331K250KA | 330pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | CGA8P1C0G3F331K250KA.pdf | |
| VJ0402A330JXACW1BC | 33pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | VJ0402A330JXACW1BC.pdf |