| Manufacturer Part Number: | Y1624280R000B9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 280 OHM 0.1% 1/5W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y1624280R000B9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y1624280R000B9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSMP | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 280 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y1624280R000B9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y1624280R000B9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y1624280R000B9W is new and unused, you can buy Y1624280R000B9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y1624280R000B9W.
| UKW1E101MED1TD | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1E101MED1TD.pdf | |
| EKYB6R3ELL123MM25S | 12000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKYB6R3ELL123MM25S.pdf | |
| UPT2E181MHD | 180µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2E181MHD.pdf | |
| LLS2W680MELY | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2W680MELY.pdf | |
| MAL203834472E3 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203834472E3.pdf | |
| SXR682M6R3ST | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 70 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | SXR682M6R3ST.pdf | |
| MAL214865103E3 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214865103E3.pdf | |
| LDM2G221MERZGA | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | LDM2G221MERZGA.pdf | |
| E36D251LPN153TEM9M | 15000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D251LPN153TEM9M.pdf | |
| UPW1V122MHH6 | 1200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1V122MHH6.pdf | |
| AVEK336M35F24T-F | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6.5 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | AVEK336M35F24T-F.pdf | |
| C0603JB1A473K030BC | 0.047µF 10V Ceramic Capacitor JB 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603JB1A473K030BC.pdf | |
| C0402JB0G103M020BC | 10000pF 4V Ceramic Capacitor JB 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402JB0G103M020BC.pdf | |
| C3216X7R1E334M | 0.33µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7R1E334M.pdf | |
| C2012X5R1E475M125AB | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X5R1E475M125AB.pdf |