| Manufacturer Part Number: | Y16364K32000D0W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.32KOHM 0.5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y16364K32000D0W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y16364K32000D0W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | VSMP | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.32k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y16364K32000D0W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y16364K32000D0W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y16364K32000D0W is new and unused, you can buy Y16364K32000D0W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y16364K32000D0W.
| UPM1A151MED1TD | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1A151MED1TD.pdf | |
| UBT1H3R3MPD1TD | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT1H3R3MPD1TD.pdf | |
| UKW2A470MPD1TD | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW2A470MPD1TD.pdf | |
| LAR2W271MELC30 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2W271MELC30.pdf | |
| 63ZL220MEFCT810X23 | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 63ZL220MEFCT810X23.pdf | |
| EKY-500ETD471MK20S | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-500ETD471MK20S.pdf | |
| NLW5-50 | 5µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 40 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | NLW5-50.pdf | |
| B43540B5277M | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 360 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B5277M.pdf | |
| CGS173U050R3C | 17000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 22 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS173U050R3C.pdf | |
| CGS173U150W5L | 17000µF 150V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS173U150W5L.pdf | |
| M39018/04-2147M | ALUM-SCREW TERMINAL | M39018/04-2147M.pdf | |
| UWX1H4R7MCR1GB | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1H4R7MCR1GB.pdf | |
| C1608X8R1H223M080AA | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X8R1H223M080AA.pdf | |
| CC0805FRNPO9BN102 | 1000pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805FRNPO9BN102.pdf | |
| GJM1555C1H3R5WB01D | 3.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GJM1555C1H3R5WB01D.pdf |