| Manufacturer Part Number: | Y4021300R000T9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 300 OHM 0.01% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y4021300R000T9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y4021300R000T9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | FRSM | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 300 | |
| Tolerance | ±0.01% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y4021300R000T9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y4021300R000T9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y4021300R000T9W is new and unused, you can buy Y4021300R000T9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y4021300R000T9W.
| 25WA470MEFC10X9 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25WA470MEFC10X9.pdf | |
| 100MXG4700MEFCSN35X40 | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 100MXG4700MEFCSN35X40.pdf | |
| 860021375012 | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860021375012.pdf | |
| MAL209754339E6 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209754339E6.pdf | |
| 10ZL4700MEFC12.5X35 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ZL4700MEFC12.5X35.pdf | |
| 630D256M025BB3A | 25µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can | 630D256M025BB3A.pdf | |
| SLPX122M160H3P3 | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX122M160H3P3.pdf | |
| B41505A3229M2 | 22000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 26 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A3229M2.pdf | |
| B43504B5337M82 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 410 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B5337M82.pdf | |
| M39018/06-0083M | ALUM-SCREW TERMINAL | M39018/06-0083M.pdf | |
| C1005X6S1C225K050BC | 2.2µF 16V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X6S1C225K050BC.pdf | |
| CC0603KRX7R9BB331 | 330pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603KRX7R9BB331.pdf | |
| CL21B225KPFNNNE | 2.2µF 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21B225KPFNNNE.pdf | |
| C2220C274J5GACTU | 0.27µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | C2220C274J5GACTU.pdf | |
| C2012CH1H472K060AA | 4700pF 50V Ceramic Capacitor CH 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012CH1H472K060AA.pdf |