| Manufacturer Part Number: | Y4021457R000A9W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 457 OHM 0.05% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | Y4021457R000A9W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-Y4021457R000A9W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) | |
| Series | FRSM | |
| Packaging | Tray - Waffle | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 457 | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Metal Foil | |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | |
| Height | 0.025" (0.64mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | Y4021457R000A9W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
Y4021457R000A9W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) all series components. The condition of Y4021457R000A9W is new and unused, you can buy Y4021457R000A9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for Y4021457R000A9W.
| ELXZ350ELL332ML40S | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ350ELL332ML40S.pdf | |
| UKL1C470MED1TD | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1C470MED1TD.pdf | |
| UPJ1K220MED1TD | 22µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1K220MED1TD.pdf | |
| PEH169SO4220QB2 | 2200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 56 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | PEH169SO4220QB2.pdf | |
| UCV1E561MNL1GS | 560µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCV1E561MNL1GS.pdf | |
| 106AXZ050M | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 19.894 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 106AXZ050M.pdf | |
| ELXV6R3ELL221MFB5D | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXV6R3ELL221MFB5D.pdf | |
| EKYA160ELL472ML25S | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYA160ELL472ML25S.pdf | |
| 380LQ273M016H052 | SNAPMOUNTS | 380LQ273M016H052.pdf | |
| MAL209447181E3 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 730 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209447181E3.pdf | |
| 53D560F350KE6 | 56µF 350V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D560F350KE6.pdf | |
| E36D630HPN284UEM9M | 280000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D630HPN284UEM9M.pdf | |
| HVMLS662M040EA0C | 6600µF 40V Aluminum Capacitors FlatPack 62 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS662M040EA0C.pdf | |
| ECO-S2DP182EX | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2DP182EX.pdf | |
| CL05B122JB5NNNC | 1200pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05B122JB5NNNC.pdf |