| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB4531V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 39010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB4531V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB4531V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.53k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB4531V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB4531V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB4531V is new and unused, you can buy ERA-6AEB4531V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB4531V.
| EEE-FK1E470P | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1E470P.pdf | |
| EEU-FR1C681L | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1C681L.pdf | |
| ESMG101ELL100MF11D | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG101ELL100MF11D.pdf | |
| 16YXG1000MEFC12.5X16 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 16YXG1000MEFC12.5X16.pdf | |
| 100PX680MEFC16X31.5 | 680µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 100PX680MEFC16X31.5.pdf | |
| 16MS547MEFCT56.3X5 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 16MS547MEFCT56.3X5.pdf | |
| 10ZL180MEFCTA8X7 | 180µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10ZL180MEFCTA8X7.pdf | |
| 16WXA4700MEFCGC18X16 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 16WXA4700MEFCGC18X16.pdf | |
| 229LBA016M2EC | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 37.68 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 229LBA016M2EC.pdf | |
| FK14X5R1A225K | 2.2µF 10V Ceramic Capacitor X5R Radial 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm) | FK14X5R1A225K.pdf | |
| 885012106009 | 0.68µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | 885012106009.pdf | |
| C0402C130J5GACTU | 13pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C130J5GACTU.pdf | |
| C1005C0G1H221G050BA | 220pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005C0G1H221G050BA.pdf | |
| C0603C0G1E040C030BG | 4pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603C0G1E040C030BG.pdf | |
| CQ0201CRNPO8BN8R2 | 8.2pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CQ0201CRNPO8BN8R2.pdf |