| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW122V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.2K OHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW122V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW122V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.2k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW122V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW122V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW122V is new and unused, you can buy ERA-8ARW122V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW122V.
| UVY1C331MED1TD | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1C331MED1TD.pdf | |
| EMVY500ADA470MF80G | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVY500ADA470MF80G.pdf | |
| 63YXJ47M6.3X11 | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 63YXJ47M6.3X11.pdf | |
| UVZ1A330MDD1TD | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1A330MDD1TD.pdf | |
| 63ZL120MEFC10X16 | 120µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 63ZL120MEFC10X16.pdf | |
| 516D227M6R3LM6AE3 | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D227M6R3LM6AE3.pdf | |
| 516D107M010LL6AE3 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D107M010LL6AE3.pdf | |
| EKMH6R3VSN683MR50T | 68000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 15 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH6R3VSN683MR50T.pdf | |
| MAL215713331E3 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 720 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215713331E3.pdf | |
| B41789K8827Q001 | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 78 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41789K8827Q001.pdf | |
| 39D707G050GP6 | 700µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D707G050GP6.pdf | |
| MAL210243332E3 | 3300µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 42 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210243332E3.pdf | |
| EEV-FK1A222V | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1A222V.pdf | |
| C0402C508D3GACTU | 0.50pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C508D3GACTU.pdf | |
| GCM21A7U2E101JX01D | 100pF 250V Ceramic Capacitor U2J 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GCM21A7U2E101JX01D.pdf |