| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF9103V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 34010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 910K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF9103V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF9103V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 910k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF9103V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF9103V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF9103V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF9103V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF9103V.
| ESH107M050AG3AA | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ESH107M050AG3AA.pdf | |
| ALS31A472NP400 | 4700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 33 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | ALS31A472NP400.pdf | |
| LGG2E182MELC45 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2E182MELC45.pdf | |
| UVK1A153MHD | 15000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1A153MHD.pdf | |
| USR1E330MDD1TP | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1E330MDD1TP.pdf | |
| 50ML56MEFCT78X7.5 | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50ML56MEFCT78X7.5.pdf | |
| B41890A6127M | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 156 mOhm @ 10kHz | B41890A6127M.pdf | |
| SLP183M016E3P3 | 18000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 37 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP183M016E3P3.pdf | |
| 380LQ471M250J042 | SNAPMOUNTS | 380LQ471M250J042.pdf | |
| B41692A8477Q7 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 170 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41692A8477Q7.pdf | |
| B43254C9157M | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254C9157M.pdf | |
| ESMH630VNN103MR50W | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 25 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH630VNN103MR50W.pdf | |
| ELXM181VSN222MA50S | 2200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM181VSN222MA50S.pdf | |
| E92F421VSN561MA50T | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 155 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F421VSN561MA50T.pdf | |
| MAL210475332E3 | 3300µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 42 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210475332E3.pdf |